Choć tym razem pogoda była upalna, to w niedzielę 21 czerwca br. na starcie III Miejsko-Gminnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Aktywne Miasto" stawiło się ok. 40 osób.
Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się tydzień wcześniej, ale plany pokrzyżowała deszczowa pogoda. Tym razem aura pozwoliła ruszyć w trasę, choć uczestnicy zmagali się z wysoką temperaturą powietrza.
Mimo tego trasę z Placu Konstytucji 3 Maja na plażę nad Jeziorem Kinkajmskim pokonało kilkadziesiąt osób.
Na mecie czekały na nich woda i zasłużony posiłek z grilla, który serwowali Zastępca Burmistrza Miasta Bartoszyce Marek Lidziński oraz Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha. Obaj rozdali też rowerzystom pamiątkowe przypinki.
Trasa rajdu liczyła ok. 10 km i wiodła przez różne typy nawierzchni: kostkę betonową, asfalt, szutryi drogi leśne. Wszyscy rowerzyści dojechali na metę bez problemów.
Organizatorem rajdu był Urząd Miasta Bartoszyce, współorganizatorami Gmina Bartoszyce i Nadleśnictwo Bartoszyce, które zapewniło poczęstunek na mecie.
Pomocy i wsparcia w bezpiecznym przejeździe udzieliły nam:
- Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach,
- Straż Miejska w Bartoszycach,
- Bartoszyckie Stowarzyszenie Rowerowe King Bike (quady),
- wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża Bartoszyce.







