Mieszkający w Bartoszycach Marian Nowakowski postawił sobie niezwykły cel - dojedzie rowerem z naszego miasta aż na Przylądek Północy w Norwegii, czyli słynny Nordkapp. I w poniedziałek 22 czerwca br. dopiął swego!
O swoim wyczynie pan Marian poinformował w mediach społecznościowych. Na dowód załączył zdjęcia spod charakterystycznego obiektu na słynnym klifie, rozwijając przy okazji flagę Bartoszyc, którą przed wyjazdem w podróż otrzymał w urzędzie miasta.
"Ostatni dzień mojej wyprawy życia jest najtrudniejszy i najbardziej wyczerpujący. Wdrapywanie się na szczyty gór robi swoje, jestem padnięty. Mimo wszystko brnę do swojego celu i sięgam po to, o czym marzyłem, docieram do miejsca, które było moim celem podróży - Nordkapp.
Ten kto nie przyjedzie tutaj rowerem, ten nie zrozumie, ile trzeba włożyć wysiłku i trudu, aby pokonać tę trasę"
napisał w relacji w mediach społecznościowych Marian Nowakowski.
Trasa jego rowerowego przejazdu rozpoczęła się 27 maja br. Kwadrans po godzinie 12 pan Marian wyruszył spod Bramy Lidzbarskiej, by w kolejnych tygodniach samotnie jechać przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię (prom) i Norwegię. Na Nordkapp licznik w jego rowerze wskazał 2784,6 km.
Gratulujemy spełnienia marzenia i dotarcia do celu podróży. Życzymy teraz bezpiecznego powrotu do Bartoszyc!
Fot. facebook.com/Marian Nowakowski












